نمایش:
مرتب کردن براساس:

گلدان سفالی طرح برجسته رنگی مدل سنتی کد 5002

گلدان سفالی طرح برجسته رنگی گلدان سفالی به ابعاد 28 سانتی متر در سی سانتی متر می باش..

99,000 تومان

گلدان سفالی طرح برجسته مدل خطی سایز 3 کد 5004

گلدان سفالی طرح برجستهابعاد این گلدان سفالی به صورت تقریبی 27 سانتی متر در 29 سانتی متر می..

99,000 تومان

گلدان سفالی طرح برجسته مدل گل کد 5003

گلدان سفالی طرح برجسته این گلدان سفالی تقریبا به ابعاد 24سانتی متر در 28 سانتی متر می..

79,000 تومان

گلدان سفالی نقش برجسته نقش سنگی کد 5001

گلدان سفالی نقش برجسته نقش سنگی ابعاد این گلدان سفالی 39 سانتی متر در 40 سانتی متر می..

99,000 تومان

سفال

سفال

سفال 

سُفالگری ساختن ظروف با گل است و به ظرف ساخته شده از این طریق سفال می‌گویند. از مشهورترین سفالینه‌ها می‌توان به کوزه و پیاله سفالین اشاره کرد. پیش از رواج شیشه سفالینه‌ها رایج‌ترین مظروفات بشر بودند. مرغوب‌ترین خاک در صنعت سفالگری خاک رس می‌باشد که به دلیل وجود مقادیر بالای آهن در آن، به رنگ سرخ است. سفالگری از نخستین صنایع بشر می‌باشد. خاستگاه آن را گر چه به درستی آشکار نیست ولی از روی یافته‌های کهن سرزمین باستانی سومر می‌دانند و البته به تازگی کشف تمدن جیرفت تردیدهایی در مورد این نظریه ایجاد کرده‌است/تمدن معروف به کنار صندل که طبق آخرین کاوشها قدمت ان به شش هزار سال پیش می‌دانند و لوحی که در جیرفت کشف شد برای مطالعه به آمریکا و فرانسه فرستاده شد که توسط استادان شیکاگو و پاریس رمزگشایی شد که نتایج نشان داد این منطقه ۳۰۰ سال از خط نوشتاری تمدن شوش قدیمی تر است.کادوهات مرغوبترین ظروف سفالی را برای مخاطبین عزیز گردآوری کرده است.

تاثیرات سفالگری

تاثیرات سفالگری بالاخص کوزه گری سرزمینمان ایران تاثیری شگرف بر کوزه گری شرق و غرب داشته است وئ میتوان بعد از چین رتبه ی دوم جهان را به ایران قرار داد.در دوران صفوی توجه خاصی به کوزه گری میشد.تاثیرگزار ترین شهر در کوزه گری در دوران اسلامی می توان به کاشان اشاره کرد مخصوصا خشت لعاب دار کاشان که به عنوان مرکز سفال سازی می نامیدند.می توان گفت در دوران صفویه ایرانیان ابتکار به عمل شایانی به خرج دادند و هنرمندی های خلاقانه ای را از خود به نمایش درآوردند.

انواع و تنوع سفال ها

سفال ها با تنوع خاصی در اقسا نقاط سرزمین عزیزمان تولید می گردید می توان گفت سفال ها با لعاب های متفاوتی تولید می شده و هر نوع لعاب کاری هم مختص به منطقه خاصی بود.یک نویسنده ی انگلیسی به نام هربرت آید می گوید سفالگری هم دشوار می باشد و هم آسان ،دشوار به دلیل اینکه از هنرنمایی خاص و خلاقانه ای باید استفاده گردد و آسان از اینکه جز ابتدایی ترین هنرهاست اما باید توجه داشت سفال ها از مقاومت و ظرافت بالایی برخوردانند.

تنوع در رنگ امیزی

می توان از رنگ های گوناگون اصیل و گیاهی مختص به مناطق بومی ایران نام برد به عنوان مثال رنگ لاجوردی،فیروزه ای که در ایران خیلی به آن اهمیت داده می شه و می شود و رنگ های ابی کمرنگ،خاکستری ارغوانی کمرنک،کهربایی،(زمردی سیر و روشن) آبی آسمانی و رنگ زرد که بعضی از اقوام ما توجه بیشتری به این رنگ ها می داشتند.

قدمت سفال در جهان

می توان دومین ساخته دست بشر را سفال دانست کاوش هایی که در اقسا نقاط جهان یافت گردیده بیانگر اثبات این فرضیه می باشدبه عنوان مثال سفال های اولیه.آثار زیادی در شهر سوخته پیدا شده است که می توان از آنها یاد کرد.

اهمیت صادراتی

یکی از تولیدات هر منطقه ای می تواند سفال باشد یا از محصولاتی که در آنها از سفالگری هم استفاده شده کشورهای زیادی به این امر توجه خاصی می نماد در کشور چین می توان آنها را بزرگترین صادرکنندگان این حوزه بدانیم و کشورهای زیادی به این نکته توجه می کنند ما هم در ایران عزیزمان به آنها باید توجه خاصی نماییم امی مهم در تنوع بخشی در تراحی و تولید این محصول باید دقت بیشتری نماییم . امرئزه می توان همدان،میبد،اصفهان و ... را جز اصلی ترین مراکز تولید و صادراتی سفال دانست اگر به تولیدات متنوع دور تا دور کشور عزیزمان به این محصول بیاندیشیم می توانیم نیاز کشورهای همسایه را به این محصولات برطرف کنیم و هم صادرات و هم اشتغال زایی خوبی را هم داشته باشیم.

توانایی کادوهات  در سفال و سفالگری

توانایی کادوهات می تواند بدینکونه باشد که بهترین محصولات را هم برای مصرف داخلی به صورت ارزان و تحویل رایگان درب منازل داشته باشد و هم در حوزه صادرات آن بازارهای خوبی را شناسایی و فراهم نماید.لذا کادوهات اماده همکاری مصرف کنندگان و صادرکنندگان می باشد.

 

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.
نام
ایمیل
تلفن
توضیحات